- Flere av de viktigste avklaringene er kommet, og vi har fått flott uttelling. I løpet av kvelden i går er avtaler gjort og H-ordfører på plass i Alta, Kongsvinger, Notodden, Søgne - med både ordfører og varaordfører - og Bodø, sier generalsekretær, Lars Arne Ryssdal.

Valgvinneren Høyre får betalt for seieren med en kraftig økning i antall ordførere. I kommunestyreperioden 2007-2011 hadde Høyre drøyt 80 ordførere.

Ifølge NRK er dette foreløpig status for øvrige partier: Ap 152, Sp 87, KrF 20, Frp 11, Venstre 9, SV 2 og lokale lister har 17.

Dette er kommuer og fylker med Høyre-ordførere slik det ser ut i skrivende stund:

Østfold:

Halden: Thor Edquist

Råde: Rene Rafshol

Moss: Tage Pettersen

Askim: Thor Reidar Hals

Eidsberg: Erik Unaas

Akershus:

Akershus: Nils Aage Jegstad

Vestby: John A. Ødbehr

Ski: Anne Kristine Eikebråten

Frogn: Thore Vestby

Oppegård: Ildri Eidem Løvaas

Bærum: Lisbeth Hammer Krog

Asker: Lene W Conradi

Oslo:

Oslo: Fabian Stang

Hedmark:

Kongsvinger: Øystein Østgaard

Grue: Niels F Rolsdorph

Elverum: Erik Hanstad

Sør-Odal: Anne-Mette Øvrum

Oppland:

Øyer: Mari Botterud

Buskerud:

Buskerud: Morten Eriksrød

Drammen: Tore Opdal Hansen

Hole: Per Ragnvald Berger

Nes i Hallingdal: Tor Magnussen

Hol: Tony Arild Kjøl

Øvre Eiker: Ann Sire Fjerdingstad

Lier: Helene Justad

Røyken: Rune Kjølstad

Hurum: Monica Bratlie

Flesberg: Thomas Fosen

Vestfold:

Vestfold: Per-Eivind Johansen

Horten og Borre: Børre Jacobsen

Holmestrand: Alf Johan Svele

Tønsberg: Petter Berg

Sandefjord: Bjørn Ole Gleditsch

Hof: Ragnar Lindås

Stokke: Erlend Larsen

Nøtterøy: Roar Jonstang

Tjøme: John Marthiniussen

Telemark:

Notodden: Sveinung Hesjedal

Kragerø: Kåre Preben Hegland

Tinn: Steinar Bergsland

Seljord: Solveig S. Abrahamsen

Aust-Agder:

Aust-Agder:Bjørgulv Sverdrup Lund

Arendal: Einar Halvorsen

Lillesand: Arne Thomassen

Birkenes: Arild Windsland

Vest-Agder:

Vest-Agder: Terje Damman

Kristiansand: Arvid Grundekjøn

Farsund: Rich Ivar Buch

Flekkefjord: Jan Sigbjørnsen

Søgne: Åse Severinsen

Lindesnes: Janne Fardal Kristoffersen

Lyngdal: Ingunn B. Foss

Hægebostad: Ånen Werdal

Rogaland:

Rogaland: Janne Johnsen

Eigersund: Leif Erik Egaas

Stavanger: Christine Sagen Helgø

Haugesund: Petter Steen jr

Bjerkreim: Marthon Skårland

Hå: Mons Skrettingland

Klepp: Ane Mari Braut Nese

Time: Reinert Kverneland

Sola:Ole Ueland

Randaberg: Bjørn Kahrs

Hjelmeland: Trine L. Danielsen

Tysvær: Harald Stakkestad

Karmøy: Aase Simonsen

Hordaland:

Hordaland: Tom-Christer Nilsen

Bergen: Monica Mæland (byrådsleder)

Sveio: Ruth Grethe Østebøvik Eriksen

Stord: Liv Kari Eskeland

Fitjar: Wenche Tislevoll

Odda: John Opdal

Kvam: Asbjørn Tolo

Sund: Ove Bernt Trellevik

Fjell: Eli Årdal Berland

Askøy: Siv Høgtun

Modalen: Knut Moe

Meland: Nils Marton Aadland

Masfjorden: Karstein Jon Totland

Sogn og Fjordane:

Flora: Bengt Solheim-Olsen

Solund: Ole Gunnar Krakhellen

Aurland: Noralv Distad

Askvoll: Frida Melvær

Gaular: Mathias Råheim

Førde: Olve Grotle

Vågsøy: Morten Andreas Hagen

Stryn: Sven Flo

Møre og Romsdal:

Molde: Torgeir Dahl

Ålesund: Bjørn Tømmerdal

Sande: Dag Vaagen

Herøy: Arnulf Goksøyr

Ulstein: Jan Berset

Hareid: Anders Riise

Ørsta: Rune Hovde

Stordal: Charles Tøsse

Sykkylven: Petter Lyshol

Sula: Geir Ove Vegsund

Haram: Bjørn Sandnes

Rauma: Lars Olav Hustad

Nesset: Rolf J Hurlen

Sandøy: Hans Endre Sæterøy

Eide: Ove Silseth

Sør-Trøndelag:

Rissa: Ove Vollan

Nord-Trøndelag:

Nord-Trøndelag: Gunnar Viken

Nordland:

Bodø: Ole-Henrik Hjartøy

Narvik: Tore Nysæter

Bindal: Petter Bjørnli

Rana: Kai Henriksen

Lødingen: Anita Marthinussen

Tjeldsund: Bjørnar O. Pettersen

Evenes: Jardar Jensen

Værøy: Harald Adolfsen

Vestvågøy: Jonny Finstad

Bø i Vesterålen: Sture Pedersen

Sortland: Grete Ellingsen

Andøy: Jonni Solsvik

Hemnes: Kjell Joar Pettersen-Øverleir

Meløy: PerSwensen

Troms:

Tromsø: Jens Johan Hjort

Skånland: Einar Aune

Lenvik: Geir-Inge Sivertsen

Ibestad: Dag Brustind

Balsfjord: Ole-Johan Rødvei

Målselv: Helene Rognli

Finnmark:

Alta: Laila Davidsen

Porsanger: Knut Roger Hanssen

Berlevåg: Karsten Garmann Schanche