Nominasjonsmøte 8. november

n Nominasjonsmøte Lillesand Høyre 8. november kl 1900. Bystyresalen, Lillesand Rådhus.

Med dette innkalles til nominasjonsmøte 8. november klokka 1900 i Bystyresalen, Lillesand Rådhus.n
n
n
n
Nominasjonskomitéens innstilling er tatt inn nederst.
n
n
n
n
Saksliste
n
n
n
n
n

1. Åpning av nominasjonsmøtet

n

2. Stemmeberettigede medlemmer tilstede

n

3. Godkjenning av innkalling

n

4. Valg av møteleder, referent og bisitter

n

5. Spørsmål om åpent/lukket møte

n

6. Valg av to medlemmer til å underskrive protokollen

n

7. Valg av tre medlemmer til tellekorps

n

8. Nominasjonskomiteens redegjørelse og presentasjon av kandidatene

n

9. Nominasjon av kandidater til valglisten 2019 – 2023

n

10. Valg av to tillitsmenn for listen

n

11. Nominasjonsmøtets godkjenning av at lokallagsstyret gis fullmakt til å supplere listen ved eventuelt forfall

n
n
n
n
n
n
Stemmerett har de som har vært medlemmer i lokalforeningen minst 4 uker, og har betalt årets kontingent senest før møtet begynner.
n
n
n
n
n
n
n

Voteringsreglement

n
    n
  1. Hvis det foreligger forslag på mer enn én kandidat til en plass, skal skriftlig votering foretas.
  2. n
  3. Skriftlig votering kan forlanges av et medlem også der hvor det kun er én kandidat.
  4. n
  5. Ingen kandidat er valgt før absolutt flertall (50% av stemmene) er oppnådd.
  6. n
  7. Blanke stemmer skal ved opptelling ikke regnes som en del av totalen hvorfra man regner absolutt flertall. Det vil si at en kandidat for å ha absolutt flertall skal ha halvparten eller mer av de gyldige stemmer avgitt for kandidaten(e).
  8. n
  9. Dersom det er mer enn to kandidater og ingen oppnår absolutt flertall i første valgomgang, foretas ny votering hvor den som fikk færrest stemmer i foregående votering faller ut. Slik fortsetter man til en kandidat har oppnådd absolutt flertall.
  10. n
  11. Ved stemmelikhet mellom to kandidater der hvor kun to kandidater gjenstår, foretas ny votering. Hvis det fortsatt er stemmelikhet foretas loddtrekning.
  12. n
  13. Stemmesedler regnes som ugyldige og skal forkastes hvis:
  14. n
  15. n
      n
    1. Annen enn den foreskrevne stemmeseddel benyttes
    2. n
    3. Det er skrevet et annet navn enn de navn som er i forslag
    4. n
    5. Det er skrevet mer enn ett navn på stemmeseddelen
    6. n
    n
  16. n
Taletidn
n
    n
  1. Normalt skal intet innlegg overskride 3 minutter, men i spesielle tilfelle kan møteleder innvilge utvidet taletid.
  2. n
  3. For den enkelte kandidat på plass 2 til og med 5 begrenses antall innlegg til 3. Kandidater fra plass 6 og utover begrenses til 2 innlegg.
  4. n
    n
    n
    n
    n
    n
    n
    n
  5. Etter at et kandidatvalg er tatt opp til votering er det ved eventuelt omvalg ikke adgang til flere innlegg.
  6. n
  7. Møtelederen kan innføre kortere taletid dersom hensynet til møtets avvikling tilsier det.
  8. n
    n
    n
n
n
n
n
n
n
n
Vel møtt!
n
n
n
For styret i Lillesand Høyren
    n
    n
    n
    n
    n
    n
    n
    Otto Randøy (leder)
    n
    n
    n
    n
    n
    n
    n
    Vedlegg: mottatt fra nominasjonskomitéen
    n
    n
    n
    n
    n

    Nominasjonskomiteen har nå avsluttet sitt arbeid og ber deg som sitter på medlemslista om å sende til våre medlemmer.

    n

    Det har vært et krevende arbeide med mange forslag og svært gode kandidater.

    n

    Nominasjonskomiteen har gjort vurderinger i forhold til alder, bosted, erfaring, kompetanse og har lagt stor vekt på innkomne stemmer fra medlemmene og legger frem følgende forslag til nominasjonsmøtet:

    n

    (1. Einar Holmer-Hoven er allerede nominert)

    n

    2. Siren Thorvaldsen

    n

    3. Kristin Gustavsen

    n

    4. Jørgen Heimsæter

    n

    5. Johannes Vallesverd

    n

    6. Kari Lise Svaleng

    n

    7. Otto Randøy

    n

    8. Fredrik Lossius

    n

    9. Frida Glamsland

    n

    10. Lise Andersen

    n

    11. Rune Blix

    n

    12. Kjell Jørgen Ribe

    n

    13. Kerstin Thoresen

    n

    14. Roy Kenneth Jenssveen

    n

    15. Anne Lise Taraldsvik

    n

    16. Knut Halvor Rismyhr

    n

    17. Aina Malmstein

    n

    18. Lars Gunnar Nag

    n

    19. Natasja Smits

    n

    20. Gabriel Flørenes Knudsen

    n

    21. Ingvill Ohr

    n

    22. Morten Min Aslaksen

    n

    23. Anne Rød Moen

    n

    24. Svein Olav Olsen

    n

    25. Celine Juni Frostmann Walle

    n

    26. Kjetil Hovde

    n

    27. Hassan Jacobsen

    n

    28. Tina-Sofie Norli Larsen

    n

    n
    n

    n

    Komiteen har bestått av: Kari Erdvik, Theis Töpfer, Dina Stendal, Jan Storsveen og Arne Thomassen (leder).

    n

    Spørsmål rettes til nominasjons komiteens leder på telefon 91343905

    n

    n

    Arne Thomassenn
    n

    n
    n
    n
    n
    n
    n

    n
    n