Ukenytt fra Frank!

Hei!

Jeg håper at alle har hatt en strålende påske. Denne uken begynte med at jeg holdt min halvårige redegjørelse for Stortinget. Den inneholder en oppdatering for hva regjeringen har gjort på mitt felt siden sist. Redegjørelsen skal debatteres neste uke.

Jeg har også åpnet en konferanse i regi av kunnskapsdepartementet om EUs neste store rammeprogram for forskning. Det nåværende rammeprogrammet, Horisont 2020, er verdens største og også norske forskere, bedrifter og institusjoner nyter godt av å kunne delta i det gjennom EØS-avtalen. Det gir ikke bare midler til forskningen, men også et uvurderlig nettverk og erfaringer en ellers ikke ville ha fått. Konferansen hadde som mål å inspirere til og samle inn norske innspill til det nye rammeprogrammet.

Fredag tok jeg turen til Bodø for å være med på å presentere regjeringens nye nordområdestrategi sammen med statsministeren, Børge Brende og Jan Tore Sanner. I tillegg besøkte jeg Universitetet Nord og Høyres nordområdekonferanse.

God helg!

Mvh

Frank