Akershus: Resultater fra prøvenominasjon og uravstemning

I perioden 14.-27. september har Høyres lokalforeninger og medlemmer kommet med sine innspill til nominasjon av stortingsvalglisten 2021.

Lokalforeningene i Akershus stortingsvalgdistrikt har avholdt medlemsmøter med prøvenominasjon og rangert inntil 25 av stortingskandidatene. 

I samme periode har Høyres medlemmer i Akershus vært invitert til å delta i rådgivende uravstemning for å komme med sin rangering til nominasjonskomiteen. De kunne rangere inntil 10 kandidater.

Nominasjonsprosessen har utgangspunkt i kandidatlisten som finnes her.

Resultatene fra prøvenominasjoner i lokalforeningene ligger i nedlastbart PDF-dokument nederst på siden.

Resultater fra rådgivende uravstemning blant Høyres medlemmer i Akershus - stortingsnominasjon 2021 (detaljer i vedlegg under):

Nr.

Navn

Sum stemmer

1

Henrik Asheim, Bærum

467

2

Jan Tore Sanner, Bærum

426

3

Tone Wilhelmsem Trøen, Eidsvoll

320

4

Turid Kristensen, Lørenskog

257

5

Hårek Elvenes, Bærum

243

6

Lene Winger Conradi, Asker

235

7

Anne Kristine Linnestad, Nordre Follo

205

8

Maria Barstad Sanner, Bærum

185

9

Kari Sofie Bjørnsen, Asker

173

10

Håkon Snortheim, Nannestad

152

11

Monica Therese Vee Bratlie, Asker

129

12

Tonje Anderson Olsen, Enebakk

129

13

Willy Kvilten, Ullensaker

101

14

Roble Wehib Jama Wais, Vestby

100

15

Tore Vamraak, Lillestrøm

99

16

Tage Slind Jensen, Nesodden

97

17

Glenn Due-Sørensen, Lillestrøm

91

18

Amine Mabel Bekkan Andresen, Lørenskog

87

19

Anfa Hassan Hashi, Bærum

76

20

Torill H. Heggen, Bærum

67

21

Lars Dahl Berge, Ullensaker

66

22

Waldemar R. Garntangen, Asker

64

23

Sigbjørn Odden, Frogn

64

24

Hanne Beate Nerdrum, Lillestrøm

63

25

Christoffer Nyborg, Eidsvoll

63

26

Lasse Lehre, Lunner

62

27

Hilde-Gunn Opsahl Sorteberg, Ås

62

28

Juliane Skare, Lillestrøm

58

29

Truls Berg, Asker

56

30

Didrik Dewan, Asker

56

31

Simen Sandelien, Asker

52

32

Antonio Gade Wilhelmsen Serri, Bærum

51

33

Lars Kristian Wear, Asker

51

34

Thomas Langholen, Lillestrøm

45

35

Bjarte Engen Grostøl, Asker

39

36

Jan Petter Myrvold, Lillestrøm

37

37

Nils Ellefsen, Bærum

36

38

Dag Ivar Winding-Sørensen, Lillestrøm

36

39

Jørn Fallet Kristensen, Bærum

35

Oppdatert 29.09.2020: Resultatet fra Ullensaker til prøvenominasjonen