Anette M. Solli, Thomas Sjøvold og Lise Hagen Rebbestad topper Høyres liste i Akershus

Viken Høyre har i dag, 21. november avholdt nominasjonsmøte for Høyre i Akershus.

Topp 3 kandidater for Høyre i Akershus ved fylkestingsvalget 2023

Anette M. Solli fra Bærum ble enstemmig valgt som Høyres toppkandidat i Akershus. Hun får med seg Thomas Sjøvold, Lise Hagen Rebbestad og Kari Sofie Bjørnsen som de neste på listen. Deretter følger Unge Høyres kandidat Anine Norén.
Den samlede listen over 56 kandidater til fylkestingsvalget i 2023 er som følger:

1. Anette Marie Solli, Bærum
2. Thomas Sjøvold, Nordre Follo
3. Lise Hagen Rebbestad, Lillestrøm
4. Kari Sofie Bjørnsen, Asker
5. Anine Norén, Frogn
6. Håkon Snortheim, Nannestad
7. Trine-Lise Østlund Blime, Bærum
8. Bente Krystad Heiersjø, Frogn
9. Simen Gjersvoll Osland, Lillestrøm
10. Cecilie Lindgren, Asker
11. Antonio Gade Wilhelmsen Serri, Frogn
12. Lars Dahl Berge, Ullensaker
13. Terje Hegge, Bærum
14. Roble Wehib Jama Wais, Vestby
15. Nina Therese Hovland, Nes
16. Waldemar Ribert Garntangen, Asker
17. Trude Thorsdatter Evensen, Nesodden
18. Jan Petter Myrvold, Lillestrøm
19. Henrik von Tangen-Jordan, Bærum
20. Maren Winnem, Eidsvoll
21. Kay Arne Sørensen, Asker
22. Hans Gunnar Melgaard, Nordre Follo
23. Line Biagio Solvang, Lunner
24. Kjersti Tollersrud Omejer, Asker
25. Erik Adland, Nesodden
26. Amine Mabel Andresen, Lørenskog
27. Jan-Henrik Palnes, Vestby
28. Tobias Aleksander Sveum Isaksen, Lillestrøm
29. Daad Gjerde, Nordre Follo
30. Per Jarle Kristiansen, Rælingen
31. Heidi Sundkøien, Nordre Follo
32. John Arthur Ødbehr, Vestby
33. Isabella Victoria Røising, Nes
34. Knut Oppegaard, Nordre Follo
35. Sveinung Holm, Enebakk
36. Kjetil Bakke, Bærum
37. Christian Bakken, Frogn
38. Morten Eng Halvorsen, Lillestrøm
39. Magne Ramlo, Asker
40. Tommy André Olsen, Enebakk
41. Tor Høisæter, Asker
42. Ingard Moe, Nordre Follo
43. Susanne Kristiansen Nielsen, Bærum
44. Simen Lockert Rohde, Nordre Follo
45. Caroline Stürtzel Bekkan, Lørenskog
46. Anne Mette Bordewick, Vestby
47. Hans Gustav Borch, Jevnaker
48. Sverre Strand Teigen, Ås
49. Monica Therese Vee Bratlie, Asker
50. Marius Winger, Enebakk
51. Stian Frank, Eidsvoll
52. Jens Oddvar Trondsen, Vestby
53. Willy Kvilten, Ullensaker
54. Tage Slind Jensen, Nesodden
55. Rubina Mushtaq Rikheim, Ås
56. Gro Mette Langdalen, Rælingen