Kandidatliste – fylkestingslisten i Buskerud

Denne høsten er det nominasjon foran neste års fylkestingsvalg. Her kan du se oversikten over alle som ønsker å være kandidat på Høyres fylkestingsliste i Buskerud.

Den alfabetiske kandidatlisten danner grunnlaget for det videre arbeidet med nominasjonen.

I perioden 19.-30. september har medlemmene anledning til å påvirke listeforslaget gjennom uravstemning og medlemsmøter i kommuneforeningene. Du kan lese mer om dette og om hvordan du får stemmerett her.

Nominasjonsmøtet for Buskerud finner sted den 22. november, du ser datoplan for hele nominasjonsprosessen her.

Her er kandidatoversikten for Høyres fylkestingsliste i Buskerud, alfabetisk sortert:

EtternavnFornavnKommuneFødselsår
AxEgilDrammen1982
BaumannJohanDrammen1934
BørsetNikolaiHole2005
CarlsenUnniRingerike1951
DjupvikMari BerdalØvre Eiker1985
EdvardsenDag FjeldDrammen1970
EkebergGinaLier1960
EkebergØyvind HagenLier1958
EggestølStåle SkarsgårdNesbyen1976
EskestrandIvarRingerike1956
FigenschauGunhildDrammen1964
FosenThomasFlesberg1957
FrødinSineØvre Eiker1972
FurubergMarkusDrammen2000
HansenTore OpdalDrammen1956
HaugThomasØvre Eiker1960
HeioBårdNesbyen1967
HenriksenDag ØivindRingerike1968
HovlandJonModum1960
HaatuftHanne Birgitte LindbakHol1968
JenssenKine FuscheKongsberg1985
JosefsenKurt KleppeModum1965
JøntvedtLise ByeRingerike1949
KammerudInger SynnøveRingerike1960
KarlsenOdd-André KrokmyrdalDrammen2002
KolstadOve BrudeLier1954
LauritsenReidarLier1953
LenerandAdrien SundnesKongsberg1999
LundLise NygårdKongsberg1962
MeløTorLier1977
MolvenEivindØvre Eiker1947
MurudSimenKongsberg1999
MørkveChristina HøjerDrammen1993
NarumAud IngunnGol1949
NessetTuva Marie ZiolkowskiRingerike2005
NibstadArneGol1959
NikolaisenJonasSigdal1996
RisøyIngrid Magdalene WikRingerike2004
SchauBerit MargarethLier1955
Silva-HarperAna MariaDrammen1960
SinghAmrit PaulDrammen1978
SivertsenIngeborg Merethe StensrudKongsberg1957
SkrettebergAnitaModum1963
StavnIselin HaugoÅl1988
SunderRaviDrammen1968
SundsethFrodeLier1976
SøreideIngvildHole2004
TorpAndreas KagiavasKrødsherad1992
TveterTorDrammen1962
VindeggInger-BritHol1947
WandChristopher AmundsenHole1987
WerpMarianneØvre Eiker1975
ZappfeSøren FalchLier1949
(Oppdatert pr 08.09.2022)

Hvis det er feil eller mangler ved listen, kontakt viken@hoyre.no.