Østfold: Resultater fra prøvenominasjon og uravstemning

I perioden 14.-27. september har Høyres lokalforeninger og medlemmer kommet med sine innspill til nominasjon av stortingsvalglisten 2021.

Lokalforeningene i Østfold stortingsvalgdistrikt har avholdt medlemsmøter med prøvenominasjon og rangert inntil 15 av stortingskandidatene. 

I samme periode har Høyres medlemmer i Østfold vært invitert til å delta i rådgivende uravstemning for å komme med sin rangering til nominasjonskomiteen. De kunne rangere inntil 6 kandidater.

Nominasjonsprosessen har utgangspunkt i kandidatlisten som finnes her.

Resultatene fra prøvenominasjoner og uravstemning ligger også i nedlastbare PDF-dokumenter nederst på siden.

Resultater fra lokalforeningenes prøvenominasjon i Østfold — stortingsnominasjon 2021:

Kandidat: Aremark
Høyre
Fredrik-
stad
Høyre
Halden
Høyre
Hvaler
Høyre
Indre
Østfold
Høyre
Marker
Høyre
Moss
Høyre
Rakkestad
Høyre
Råde
Høyre
Sarps-
borg
Høyre
Skiptvet
Høyre
Våler
Høyre
Jon-Einar Aandal, Indre Østfold         13              
Daniel Aluku, Indre Østfold     15   5 5   12 15 6   14
Caroline M. Grønli Andersen, Fredrikstad   5 11 14         12 10    
Inger Christine M. Apenes, Fredrikstad   10                    
Øyvind Bakke, Indre Østfold         9 4 9          
Tone Anette Damsleth, Sarpsborg   14   11 10   11     7 13  
Steffen Ramvik Ekren, Indre Østfold         15 13            
Astrid Nielsen Eliassen, Moss             10         11
Henriette Celine Gaustad, Fredrikstad   15       8            
Christian Granli-Østmark, Sarpsborg     7         11   13    
Rune Grundekjøn, Fredrikstad 5 4                 12  
Simen Murud Gundersen, Halden     5 15               6
Jonatan E. Romuld Hansen, Råde           9     8      
Marita Wennevold Hollen, Hvaler               7        
Fredrik Holm, Halden 2 8 2 3 6   4 6 4 4 4 3
Daniel Karlsen, Fredrikstad   13         15       11  
Eivind André Leister, Fredrikstad   3   6 8         9 10 12
Roar Lund, Halden     13             15    
Bjørg Kristin Lund, Halden     8   12 6 12 3       13
Margrethe Motzfeldt, Sarpsborg 4         15   4 11 3    
Simen Nord, Moss   12   7   7 6 8 13 5 7 7
Marianne Klever Næss, Fredrikstad   2 6 12 3   5   5 14 9 4
Anne May Sandvik Olsen, Hvaler     12 5   14     14      
Tage Pettersen, Moss   1 3 2 2 3 1 2 2 2 2 2
Pål Porsmyr, Fredrikstad   9                    
René Rafshol, Råde   6   4     8 5 6 11   9
Sissel Rundblad, Moss     9 8 14   3   7   5 8
Jostein Rygge, Indre Østfold         11 11            
Ingjerd Schou, Indre Østfold 1 7 1 1 1 1 2 9 1 1 1 1
Frederikke Stensrød, Råde 3 11 4 10 7 10 7   3 8 6 15
Håvard Tafjord, Halden     10                  
Erik Mogens Unaas, Indre Østfold     14 9 4 2 14 1 9 12 3 10
Jorunn Karlsen Wiborg, Våler       13   12 13 10 10   8 5

Resultater fra rådgivende uravstemning blant Høyres medlemmer i Østfold - stortingsnominasjon 2021 (detaljer i vedlegg under):

Nr. Navn Poeng
1 Tage Pettersen, Moss 764
2 Ingjerd Schou, Indre Østfold 640
3 René Rafshol, Råde 336
4 Fredrik Holm, Halden 267
5 Simen Nord, Moss 228
6 Erik Mogens Unaas, Indre Østfold 212
7 Marianne Klever Næss, Fredrikstad 204
8 Frederikke Stensrød, Råde 141
9 Caroline M. Grønli Andersen, Fredrikstad 135
10 Eivind André Leister, Fredrikstad 130
11 Tone Anette Damsleth, Sarpsborg 120
12 Inger Christine M. Apenes, Fredrikstad 114
13 Sissel Rundblad, Moss 114
14 Astrid Nielsen Eliassen, Moss 112
15 Rune Grundekjøn, Fredrikstad 99
16 Håvard Tafjord, Halden 95
17 Jon-Einar Aandal, Indre Østfold 87
18 Roar Lund, Halden 85
19 Henriette Celine Gaustad, Fredrikstad 79
20 Margrethe Motzfeldt, Sarpsborg 75
21 Simen Murud Gundersen, Halden 74
22 Øyvind Bakke, Indre Østfold 67
23 Christian Granli-Østmark, Sarpsborg 67
24 Bjørg Kristin Lund, Halden 62
25 Daniel Aluku, Indre Østfold 57
26 Marita Wennevold Hollen, Hvaler 45
27 Jorunn Karlsen Wiborg, Våler 44
28 Daniel Karlsen, Fredrikstad 36
29 Anne May Sandvik Olsen, Hvaler 30
30 Jonatan E. Romuld Hansen, Råde 26
31 Steffen Ramvik Ekren, Indre Østfold 25
32 Pål Porsmyr, Fredrikstad 21
33 Jostein Rygge, Indre Østfold 21
Poengutregning for uravstemning:
1. plass = 6 poeng
2. plass = 5 poeng
3. plass = 4 poeng
4. plass = 3 poeng
5. plass = 2 poeng
6. plass = 1 poeng
235 av 1275 medlemmer avla stemme = 18,4%