Agder Høyres fylkestingsliste 2019-2023

Toppkandidater fv: Torunn Ostad, Mathias Bernander, Bendichte L. Hellestøl og fylkesordførerkandidat Arne Thomassen (Foto: Tor Marius Markussen)

Agder Høyres nominasjonsmøte er nå gjennomført og fylkestingslisten 2019-2023 er valgt. Arne Thomassen fra Lillesand er vår fylkesordførerkandidat, 2. kandidat Benedichte L. Hellestøl (31) fra Lyngdal og 3. kandidat Mathias Bernander (29) fra Kristiansand

I kveld ble Agder Høyres nominasjonsmøte gjennomført på Scandic Bystrand Hotell i Kristiansand, med 115 delegater fra alle lokallag i regionen. 


Disse toppkandidater skal vinne Agder

Fylkesordførerkandidat Arne Thomassen (59) fra Lillesand, 2. kandidat Benedichte L. Hellestøl (31) fra Lyngdal, 3. kandidat Mathias Bernander (29) fra Kristiansand og 4. kandidat Torunn Ostad (46) fra Grimstad. Videre innstilt som 5. kandidat er Unge Høyres Erik Johan Tellefsen Lindøe (22) fra Arendal.

  

Valgt nr.

Navn

Kommune

Født

1

Arne Thomassen

Lillesand

1959

2

Benedichte L. Hellestøl

Lyngdal

1987

3

Mathias Bernander

Kristiansand

1989

4

Torunn Ostad

Grimstad

1972

5

Erik Johan T. Lindøe

Arendal

1996

6

Hannah B. T. Dybesland

Mandal

1970

7

Sally Vennesland

Vennesla

1957

8

Maiken Messel

Arendal

1954

9

Harald F. Andersen

Kristiansand

1959

10

Stein Rune Hagestrand

Gjerstad

1964

11

Torunn Charlotte Nyberg

Valle

1968

12

Haagen S. N. Poppe

Arendal

1995

13

Hans Otto Lund

Kristiansand

1950

14

Kjetil Aga

Farsund

1981

15

Gunn Brekka

Arendal

1977

16

Arild Windsland

Birkenes

1959

17

Amalie Kollstrand

Arendal

1997

18

Janne Nøkland Haddeland

Hægebostad

1983

19

Carolina Moland

Vegårshei

1979

20

Frida Glamsland

Lillesand

1999

21

Olav Neset

Bygland

1955

22

Arne Guddal

Tvedestrand

1959

23

Aurora Hårtveit

Kristiansand

1996

24

Ove Nodeland

Mandal

1962

25

Sigrid Tufteland

Lindesnes

1964

26

Kristoffer A. Lyngvi-Østerhus

Arendal

1978

27

Ann-Toril Briksdal

Bykle

1979

28

Halvor Rismyhr

Lillesand

1955

29

Line Ostad

Grimstad

1994

30

Marianne Rysstad

Valle

1986

31

Ole-Jo Vigebo

Mandal

2000

32

Marianne Landaas

Tvedestrand

1957

33

Einar Halvorsen

Arendal

1944

34

Bente Birkeland

Flekkefjord

1969

35

Birger Eggen

Tvedestrand

1959

36

Hedda Velaug Løvland

Kristiansand

1963

37

Finn Bjørn Rørvik

Evje og Hornnes

1952

38

Linda Borghild Skjulestad

Arendal

1973

39

Jørgen Heimsæter

Lillesand

1999

40

Kirsten Svensson

Hægebostad

1977

41

Dag Gjesteby

Risør

1948

42

Inger Stray Jensen

Farsund

1945

43

Odd Arne Ougland

Audnedal

1950

44

Roger Abusland

Lyngdal

1966

45

Otto Randøy

Lillesand

1955

46

Ronny Sæbø

Kristiansand

1968

47

Ole Guttorm Ihme

Mandal

1949

48

Lucas Didrik Haugeberg

Kristiansand

1995

49

Laila Stunes

Arendal

1947

50

Erik Bjørndal

Farsund

1972

 

 Ved spørsmål om nominasjonsmøtet og fylkestingslisten, vennligst ta kontakt med fylkesleder Harald Furre, mobil: 982 81 890, e-post: harald.furre@kristiansand.kommune.no




Oppdatert 1. mars 2019. Kandidat 44: Roy Fardal utmeldt