«Ta deg en Paracet og ta deg sammen»

Høyres Kvinneforum inviterer til konferanse om kvinnehelse og livsfasepolitikk i Oslo 14. november.

Konferansen handler om den tause helsekrisen – om biologi, makt, arbeidskapasitet og kvinners muligheter gjennom livets faser.

Kvinner utgjør halvparten av befolkningen. Likevel har kunnskapen om kvinners helse lenge vært mangelfull. Plager blir bagatellisert, biologiske forskjeller overses, og forskning, helsevesen, arbeidsliv og politikk har ikke i tilstrekkelig grad fulgt med.

Det har konsekvenser; ikke bare for den enkelte kvinne, men også for familiene, arbeidslivet og samfunnet. Det vil Høyres Kvinneforum gjøre noe med. 

Konferansen samler fagfolk, politikere og engasjerte stemmer for å løfte kvinnehelse og livsfasepolitikk høyere på dagsorden. Det skal diskuteres hvordan kunnskap og politikk kan gi kvinner bedre helse, større frihet og flere muligheter – gjennom hele livet.

– Vi oppfordrer særlig kvinnene som står på nominasjonslisten til å delta, som en kick-off på valgkampen. Det er også en fin anledning til å møte andre kvinner som er engasjert i Høyres politikk, sier Aslaug Marie Haugen, kvinnepolitisk kontakt i Fredrikstad Høyre.

Les mer om arrangementet og meld deg på her: https://hoyre.no/kvinneforum/arrangementer/ta-den-en-paracet-og-ta-deg-sammen/

Dato: 14. november 2026
Tid: Kl. 11.00–15.00
Sted: Sommerro, Sommerrogata 1, Oslo
Pris: 200 kroner, inkl. enkel lunsj