Prøvenominasjon til fylkestingslisten er i gang

Prøvenominasjon til Nordland Høyres fylkestingsliste har startet. 

Nordland Høyre legger opp til en prosess hvor vi på best mulig måte engasjerer hele partiorganisasjonen i valg av kandidater til fylkestingslisten i 2019.

Lokalforeningens stemmer er veldig viktige for nominasjonskomiteen. Vi har derfor lagt opp til følgende prosess:

  1. Innen 30.september legges det opp til prøvenominasjon i alle lokalforeningene i Nordland Høyre.
  2. Prøvenominasjon blir en viktig pekepinne for nominasjonskomiteen.
  3. Her kan lokalforeningene foreslå alle som har stilt seg til disposisjon for partiet. 30. september klokken 23:59 er siste frist for innsendelse av prøvenominasjonsresultatet.
  1. Lokalforeningene kan også foreslå kandidater som ikke er offentliggjort på Nordland Høyres hjemmesider.
  2. Lokalpartiet som foreslår disse kandidatene i sin prøvenominasjon må da ha fått bekreftet at aktuelle kandidater stiller seg til disposisjon.
  3. Når prøvenominasjonen er gjennomført i lokalpartiet sendes resultatet til daniel.sordahl@hoyre.no.
  4. Resultatene fra prøvenominasjonene vil fortløpende bli offentliggjort på Nordland Høyres hjemmesider.
  5. Mal for gjennomføring av prøvenominasjon ligger vedlagt denne e-posten.
  1. Nominasjonskomiteen ville offentliggjøre sin innstilling senest 19. oktober på Nordland Høyres hjemmeside.
  2. Nominasjonsmøtet er 3.november i Bodø på Radisson Blu.

Kandidatpresentasjoner finner dere nederst på siden. 

Hvis du har spørsmål til nominasjonsprosessen i Nordland Høyre ta kontakt med leder av nominasjonskomiteen Christine Trones på Christine.Trones@hemnes.kommune.no eller Daniel Sørdahl på Høyres Nord-Norge-Kontor, daniel.sordahl@hoyre.no.

 

Alfabetisk kandidatliste: 

Navn

Kommune

Fødselsår 

Arntzen, Lena

Hadsel

1976

Aune-Fjelldal, Solveig

Vefsn

1965

Bergh, Stian Hiis

Bodø

1984

Bjarmann-Simonsen, Trine

Bodø

1989

Blix, Elizabeth Neergaard

Herøy

1969

Brattli, Bodil Irene Bjørnaali

Bodø

1957

Bøhlerengen, Ole

Saltdal

1972

Christiansen, Egil Trones

Hemnes

1999

Clausen, Jørn Inge

Vefsn

1962

Ellingsen, Grete

Sortland 

1976

Fjørtoft, Jørgen Thommesen

Bodø

1992

Hansen, Marius

Bodø

1986

Haugli, Chris Eirik

Hemnes

1979

Henriksen, Kai Henning

Rana

1959

Horsgaard, Hans Petter 

Bodø

1973

Iversen, Vidar

Vefsn

1960

Jenssen, Jim Simonsen

Sortland 

1995

Johansson, Jarl Stian

Rana

1971

Kvensjø, Marianne Dobakk

Narvik 

1980

Langvatn, Odd

Vefsn

1963

Laukholm, Kathrine

Brønnøy

1961

Lehre, Thomas Abildgaard 

Alstahaug

1982

Marthinussen, Anita Jonhill Elin Hegstad

Lødingen

1961

Moe, Rune Andre

Brønnøy

1975

Nilsen, Beate Bø 

Sortland 

1965

Olaussen, Pernille Kajander Frydendal

Narvik

1998

Paulsen, Lars Filip

Hammarøy 

1979

Petersen-Øverleir, Kjell-Joar 

Hemnes

1968

Remman, Morten

Narvik

1973

Remman, Trine

Narvik

1980

Sahl, Kjell Arne

Meløy

1953

Sandnes, Jan-Folke

Hamarøy

1956

Sennesvik, Joakim

Bodø

1992

Sire, Elizabeth Åsjord

Vågan

1995

Skjevik-Aasberg, Daniel

Ballangen

1994

Skogsholm, Stig Tore

Alstahaug

1977

Solbakken, Dina

Vestvågøy

2000

Solli, Anita Lill

Rana

1965

Øren, Markus Johansen

Hemnes

2000