Lokalforeningenes innspill til nominasjon i Nordland Høyre

Lokalforeningene i Nordland Høyre har i september avholdt sine prøvenominasjonsmøter i forbindelse med nominasjonsmøtet som skal være i november.

Lokalforeningene i Nordland Høyre har avholdt sine prøvenominasjonsmøter hvor de gav sine innspill og prioriteringer til stortingslisten foran valget i 2021. Nominasjonsmøtet som skal ta endelig stilling til listen avholdes lørdag den 7.november på Scandic Hotel Havet i Bodø.


Endelig resultat av innspillene fra lokalforeningene:

Alstahaug Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

2.

Jonny Finstad

Enstemmig

3.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

4.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

5.

Odd Langvatn

Enstemmig

6.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

7.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

8.

Eivind Holst

Enstemmig

9.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

10.

Lars Vestnes

Enstemmig

 

Andøy Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

3.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

4.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

5.

Lars Vestnes

Enstemmig

6.

Lena Artnzen

Enstemmig

7.

Evind Holst

Enstemmig

8.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

9.

Johann Martin Krüger

Enstemmig


Bindal Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Margunn Ebbesen

 

2.

Jonny Finstad

 

3.

Christine Klippenvåg Nordgård

 

4.

Johann Martin Krüger

 

5.

Odd Langvatn

 

6.

Trine Remman

 

7.

Lars Filip Paulsen

 

8.

Matz Abrahamsen

 

9.

Lars Vestnes

 

10.

Trine Sivertsen Hjortdahl

 

11.

Susan Berg Kristiansen

 

12.

Thomas Abildgaard Lehre

 

13.

Jone Måsøy

 

14.

Andrea Larsen

 

 

Bodø Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

3.

Johann Martin Krüger

12

4.

Odd Langvatn

16

5.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

6.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

7.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

8.

Jonny Finstad

Enstemmig

9.

Nicole Furnes

Enstemmig

10.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

11.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

12.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

13.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

14.

Lars Vestnes

Enstemmig

15.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig


Brønnøy Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

2.

Jonny Finstad

Enstemmig

3.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

4.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

5.

Odd Langvatn

Enstemmig

6.

Trine Remman

Enstemmig

7.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

8.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

9.

Lars Vestnes

Enstemmig

10.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

11.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

12.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

13.

Jone Måsøy

Enstemmig

14.

Andrea Larsen

Enstemmig


Bø Høyre:

Har avholdt prøvenominasjon, men ikke vedtatt forslag til liste.



Dønna Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

2.

Jonny Finstad

Enstemmig

3.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

4.

Kristian Gonzales Utland

Enstemmig

5.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

6.

Thomas Abildgaard Lerhe

Enstemmig

7.

Lena Arntzen

Enstemmig

8.

Eivind Holst

Enstemmig

9.

Marte Præsteng

Enstemmig

10.

Odd Langvatn

Enstemmig

11.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

12.

Alexander Hammersgård

Enstemmig

13.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig


Evenes Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

2.

Jonny Finstad

Enstemmig

3.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

4.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

5.

Jardar Jensen

Enstemmig

6.

Eivind Holst

Enstemmig

7.

Lena Arntzen

Enstemmig

8.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

9.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

10.

Trine Remman

Enstemmig

11.

Odd Langvatn

Enstemmig

12.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig


Fauske Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

3.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

4.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

5.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

6.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

7.

Eivind Holst

Enstemmig

8.

Isabella Emilie Storli

Enstemmig

9.

Lars Vestnes

Enstemmig

10.

Marte Præsteng

Enstemmig

11.

Odd Langvatn

Enstemmig

 

Gildeskål Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

3.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

4.

Isabella Emilie P. Storlie

Enstemmig

5.

Odd Langvatn

Enstemmig

6.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

7.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

8.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

9.

Eivind Holst

Enstemmig

10.

Lars Vestnes

Enstemmig 


Hadsel Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Lena Arntzen

Enstemmig

3.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

4.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

5.

Jonny Finstad

Enstemmig

6.

Eivind Holst

Enstemmig

7.

Odd Langvatn

Enstemmig

8.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

9.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

10.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

11.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

12.

Lars Vestnes

Enstemmig


Hamarøy Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

3.

Lars Filip Paulse

Enstemmig

4.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

5.

Jonny Finstad

Enstemmig

6.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

7.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

8.

Eivind Holst

Enstemmig

9.

Odd Langvatn

Enstemmig

10.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

11.

Lena Arntzen

Enstemmig

12.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

 

Hemnes Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Ikke enstemmig

2.

Marte Præsteng

Enstemmig

3.

Odd LAngvatn

Enstemmig

4.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

5.

Margunn Ebbesen

Ikke enstemmig

6.

Jonny Finstad

Enstemmig

7.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

8.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

9.

Sondre Martinsen

Enstemmig

10.

Markus Johansen Øren

Enstemmig

 

Herøy Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

2.

Jonny Finstad

Enstemmig

3.

Lena Arntzen

Enstemmig

4.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

5.

Odd Langvatn

Enstemmig

6.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

7.

Thomas Abildgaard Lerhe

Enstemmig

8.

Marte Præsteng

Enstemmig

9.

Paul Rosenmeyer

Enstemmig

10.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

11.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

12.

Trine Remman

Enstemmig


Lurøy Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

2.

Jonny Finstad

Enstemmig

3.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

4.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

5.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

6.

Jardar Jensen

Enstemmig

7.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

8.

Eivind Holst

Enstemmig

9.

Marte Præsteng

Enstemmig

10.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

11.

Lena Arntzen

Enstemmig

12.

Lars Vestnes

Enstemmig


Lødingen Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Lena Arntzen

Enstemmig

3.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

4.

Eivind Holst

Enstemmig

5.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

6.

Trine Remman

Enstemmig

7.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

8.

Jonny Finstad

Enstemmig

9.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

10.

Lars Vestnes

Enstemmig

11.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

12.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

 

Meløy Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

7

2.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

3.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

4.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

5.

Jonny Finstad

Enstemmig

6.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

7.

Alexander Hammersgård

Enstemmig

8.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

9.

Odd Langvatn

Enstemmig

10.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

11.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

12.

Lars Vestnes

Enstemmig


Narvik Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

10

2.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

3.

Odd Langvatn

Enstemmig

4.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

5.

Lena Arntzen

Enstemmig

6.

Trine Remman

Enstemmig

7.

Eivind Holst

Enstemmig

8.

Paul Rosenmeyer

Enstemmig

9.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

10.

Lars Vestnes

Enstemmig

11.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

12.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

 

Nordland unge Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

2.

Marianne Dobak Kvensjø

3

3.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

4.

Trine Sivertsen Hjordahl

Enstemmig

5.

Beate Bø Nilsen

4

6.

Eivind Holst

Enstemmig

7.

Isabella Emilie P Storli

Enstemmig

8.

Jone Måsøy

Enstemmig

9.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

10.

Trine Remman

Enstemmig

11.

Markus Johansen Øren

Enstemmig

12.

Andrea Larsen

Enstemmig

13.

Lars Filip Paulsen

5

14.

Nicole Natalie V. Furnes

Enstemmig

15.

Lars Vestnes

Enstemmig


Rana Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

 

2.

Marianne Dobak Kvensjø

 

3.

Beate Bø Nilsen

 

4.

Odd Langvatn

 

5.

Johann Martin Krüger

 

6.

Jonny Finstad

 

7.

Trine Sivertsen Hjortdahl

 

8.

Marte Præsteng

 

9.

Kristian Gonzales Utland

 

10.

Lena Arntzen

 


Saltdal Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

3.

Jonny Finstad

Enstemmig

4.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

5.

Lers Vestnes

Enstemmig

6.

Lena Arntzen

Enstemmig

7.

Kristian Gonzales Utland

Enstemmig

8.

Isabella Emilie P. Storlie

Enstemmig

9.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

10.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

11.

Jardar Jensen

Enstemmig

12.

Alexander Hammersgård

Enstemmig

 

Sortland Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Beate Bø Bilsen

10

3.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

4.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

5.

Trine Remman

Enstemmig

6.

Jonny Finstad

Enstemmig

7.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

8.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

9.

Roar Wessel-Olsen

Enstemmig

10.

Lars Fillip Larsen

Enstemmig

11.

Nicole Fure

Enstemmig

12.

Eivind Holst

Enstemmig


Steigen Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

3.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

4.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

5.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

6.

Odd Langvatn

Enstemmig

7.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

8.

Jonny Finstad

Enstemmig

9.

Nicole Natalie Furnes

Enstemmig

10.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

11.

Susn Berg Kristiansen

Enstemmig

12.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

13.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

14.

Lars Vestnes

Enstemmig

15.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

 

Sørfold Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

3.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

4.

Odd Langvatn

Enstemmig

5.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

6.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig

7.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

8.

Jonny Finstad

Enstemmig

9.

Nicole Natalie V. Furnes

Enstemmig

10.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

11.

Lars Vestnes

Enstemmig

12.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

 

Vefsn Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Odd Langvatn

Enstemmig

2.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

3.

Bård Ludvig Thorheim

5

4.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

5.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

6.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

7.

Jonny Finstad

Enstemmig

8.

Vidar Iversen

Enstemmig

9.

Trine Remman

Enstemmig

10.

Lars Filip Paulsen

Enstemmig


Vestvågøy Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Jonny Finstad

Enstemmig

2.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

3.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

4.

Marianne Dobak Kvensjø

Enstemmig

5.

Eivind Holst

Enstemmig

6.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

7.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

8.

Thomas Abildgaard Lerhe

Enstemmig

9.

Lena Arntzen

Enstemmig

10.

Lars Fillip Larsen

Enstemmig

11.

Susan Berg Kristiansen

Enstemmig

12.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

 

Vågan Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Eivind Holst

Enstemmig

2.

Margunn Ebbesen

Enstemmig

3.

Jonny Finstad

10

4.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

5.

Beate Bø Nilsen

9

6.

Lars Vestnes

Enstemmig

7.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

8.

Johann Martin Kruger

Enstemmig

9.

Trine Remman

Enstemmig

10.

Lars Fillip Paulsen

Enstemmig

11.

Lena Arntzen

Enstemmig

12.

Thomas Abildgaard Lehre

Enstemmig

 

Øksnes Høyre:

NR

NAVN

ANTALL STEMMER

1.

Bård Ludvig Thorheim

Enstemmig

2.

Lena Arntzen

Enstemmig

3.

Matz Abrahamsen

Enstemmig

4.

Johann Martin Krüger

Enstemmig

5.

Trine Sivertsen Hjortdahl

Enstemmig

6.

Jonny Finstad

Enstemmig

7.

Beate Bø Nilsen

Enstemmig

8.

Lars Vestnes

Enstemmig

9.

Marianne Kvensjø

Enstemmig

10.

Christine Klippenvåg Nordgård

Enstemmig

11.

Margunn Ebbesen

Enstemmig