Trondheim Høyres liste til valget 2019 er klar!

Lørdag nominerte Trondheim Høyre sine bystyrekandidater ved neste års valg.

Jeg har fått med meg et lag av dyktige og troverdige folk som er klare for å tilføre Trondheim nye ideer og mer åpenhet, sier Høyres ordførerkandidat Ingrid Skjøtskift som ble nominert som Høyres ordførerkandidat før sommeren. 

Dette endelige nominasjonsmøtet valgte derimot listens andremann og resten av listen.

Arbeiderpartistyret i Trondheim lider av kronisk mangel på nytenking, men Høyre har heldigvis en glimrende ordførerkandidat i Ingrid. Det vil jeg være med på, sier Trygve Bragstad, som er Høyres andrekandidat og gjør et politisk comeback.

Nominasjonsmøtet valgte en liste med 73 kandidater. De ti første er forhåndskumulerte, de neste fem er prioriterte kandidater, og resten av listen står i alfabetisk rekkefølge:


Nr

Navn

Bydel

Alder

Forhåndskumulerte kandidater

1

Ingrid Skjøtskift

Trondheim

54

2

Trygve Bragstad

Lademoen

51

3

Michael Momyr

Byåsen

62

4

Christianne Bauck-Larssen

Bakklandet

34

5

Rolf Jarle  Brøske

Nedre Elvehavn

38

6

Stine Hostad

Berg/Singsaker

40

7

Niklaus Haugrønning

Bynesset

71

8

Marie Husby Valland

Tyholt

19

9

Jan Erik Engan

Klæbu

44

10

Silje Marie Bjørung

Solsiden

24

Prioriterte kandidater

11

Johannes Kirksæther

Rosenborg

20

12

Gerd Wold

Ranheim

71

13

Ismail Muhyadin

Saupstad

46

14

Tone Dorthe Sletten

Sverresborg

53

15

Thomas Sakshaug

Solsiden

37

Alfabetisk liste

16

Martine Dahl Bastiansen

Lademoen

18

17

Maja Berg

Midtbyen

30

18

Jørgen Berg

Lohove

22

19

Dordi Bolkan

Kalvskinnet

76

20

Ole Arvid Brønmo

Trondheim

77

21

Terje Ekle

Klæbu

58

22

Robert  Flataas

Trondheim

48

23

Erik Fløan

Midtbyen

25

24

Geir Halmøy

Midtbyen

51

25

Frode Halvorsen

Lade

38

26

Karl Erik Haug

Rosenborg

51

27

Einar Hjorthol

Strinda, Stokkanhaugen

59

28

Geir Arne Aune Hovd

Trondheim

37

29

Thomas Hybertsen

Trondheim

25

30

Jens-Christian Hørløck

Byåsen

38

31

Maiken W.  Ingdahl

Byåsen

31

32

Sebastian Johansen

Kolstad

27

33

Roar Juul

Kalvskinnet

61

34

Meral Karais

Trondheim

27

35

Håvard Karlsen

Væretrøa-Ranheim

55

36

Lise Kaspersen

Ranheim

56

37

Martine Kaspersen

Dalen Hageby

21

38

Henrik Kierulf

Moholt

37

39

Karianne Kroglund

Trondheim

24

40

Kristin Kulseth

Moholt

25

41

Aimée Leistad

Persaunet

34

42

Ruth Lie

Lade

59

43

Børre Lien

Tiller

45

44

Steinar  Lien

Lilleby

62

45

Mari Holm Lønseth

Øya

27

46

Siri Holm  Lønseth

Byåsen

32

47

Lars Magnussen

Lade

52

48

Radino Dizza Mahendra

Tyholt

18

49

Rune Midtgård

Lade

52

50

Kristen Mo

Flatåsen

76

51

Sindre  Nilsskog

Ila

27

52

Berit Nordseth

Trondheim

47

53

Olav  Noteng

Spongdal, Trondheim

57

54

Krzystof Orleanski

Heimdal

68

55

Håvard Ravn Ottesen

Stokkhaugen

43

56

Martin Pettersen

Strindheim

38

57

Elin Ceilie Raunehaug

Midtbyen

40

58

Tobias  Røed

Møllenberg

22

59

Thale Kuvås Solberg

Tyholt

41

60

Håvard Sollie

Klæbu

56

61

Toril Strand

Midtbyen

71

62

Jan Olav Straume

Bakkaune

63

63

Nora Strømme

Lerkendal

22

64

Tore Andreas  Torp

Trondheim

75

65

Kjetil Utne

Ilsvika

63

66

Tone Valmot

Bakklandet

64

67

Øystein Øverkil Vie

Angelltrøa

40

68

Tor Arne Vinje

Trondheim

59

69

Unni Merete  Wang

Kalvskinnet

57

70

Ann Elisabeth Wedø

Tyholt

55

71

Marthe L. Westrum

Byneset

29

72

Else Marie Østlund

Lade

72

73

Eli Aarskog

Solsiden

63