48 år, Asker Kommunikasjonsrådgiver Ønsket plassering på listen: 1-7
Beskriv kort hvorfor du ønsker å stille som kandidat for Akershus og hva som er din motivasjon:
Min motivasjon er å bidra sammen med Høyre-laget til å utvikle Akershus fylke videre. Blant annet:
Skole og ungdom – flere muligheter, mindre utenforskap, psykisk helse
Samferdsel – få hverdagen til å fungere
Næringsliv og gründerskap – skape verdier og arbeidsplasser.
Ansvarlig økonomi – mer velferd, mindre byråkrati
Levende lokalsamfunn – utvikle hele Akershus
Politiske interesseområder:
Jeg er først og fremst opptatt av mennesker og å bidra til at politiske løsninger faktisk treffer der folk trenger det. God økonomistyring er grunnlaget for å utvikle tjenestene videre. Opptatt av kvalitet i skolen, fritt skolevalg, verdig og riktig helsehjelp, prioritering av samferdsel, boligutvikling og tilrettelegging for næringsliv og verdiskaping.
Politisk erfaring:
Har opparbeidet variert erfaring både politisk og organisatorisk siden jeg ble aktiv i Indre Østfold i 2018. Bla: Kvinnepolitisk talsperson, kommunestyreerfaring fra formannskap og livsløpsutvalget, styrerepresentant og medlem av Viken politisk utvalg og Viken kvinneforum. Etter jeg flyttet til Asker i 2024 har jeg fått erfaring fra hovedstyre og kretsstyre. Har også erfaring fra programarbeid i Indre Østfold Høyre, Østfold Høyre og Asker Høyre.
Hvilke av dine tidligere erfaringer mener du er mest relevant med tanke på en plass i fylkestinget?
Summen av de ulike vervene har gitt en innsikt og helhetlig forståelse for hvordan politikk skapes – og hvordan man kan påvirke for å få gjennomslag for sine løsninger. Jeg liker å samarbeide med kollegaer og også tverrpolitisk for å oppnå mest mulig gjennomslag for Høyres politikk.
Utdanning:
Bachelor Media/Communication og Cand Mag Statsvitenskap
Yrkesfaglig bakgrunn/erfaring:
Journalist, selvstendig enkeltmannsforetak, kommunikasjonssjef og kommunikasjonsrådgiver.