Kyststien på Bygdøy går videre

Tekst og foto: Hans Magnus Borge
Andre trinn av kyststien på Bygdøy i gang
Det er ikke alt i det offentlige som tar lang tid. Planene for kyststien fra Frognerkilen til Oscarshall ble presentert i mars og i går 27. mai kunne Ordfører Fabian Stang, kommunalminister Jan Tore Sanner Admn.dir. i Statsbygg Harald W. Nikolaisen sette hver sin spade i jorden for dette byggetrinnet. Begivenheten ble behørig dekket av verdenspressen – Dagsavisen, NRK og frognerhoyre.no.
Samarbeide mellom stat og kommune
Kyststien på Bygdøy er et samarbeide mellom Statsbygg – dvs Staten og Oslo Kommune. Årsaken er at mye av grunnen tilhører Kongsgården som er Staten, mens noe er kommunalt og privat. I en kort tale sa Fabian Stang at det var hyggelig at man kunne få til et slikt prosjekt i samarbeide. Og det vil jo være til glede for hele Oslos befolkning.
Prosjekter som dette krever dedikerte folk som: Jan Tore Sørsdal avdelingssjef Folkemuseet, Jan Vaaje prosjektleder i Statsbygg, Haavar Vine forvaltningssjef i Statsbygg og Frode Meinich Eiendomsdirektør i StasbyggFørste delen av Kyststien – fra Dronninghavnveien til Oscarshall – ble innviet i 2012. Og da var også Fabian der selvsagt.
Kyststien er egentlig først og fremst for resten av Oslos befolkning
Fabian er glad for kysstien og det gode samarbeidet