
Bli kjent med:
Ragnvald Nilsen
(1977)
Sandnes
Rektor
Ønsket plassering på listen: Hovedønsket er en topp 10 plassering
Beskriv kort hvorfor du ønsker å stille som kandidat for Rogaland Høyre:
Jeg har vært med i fylkespolitikken noen perioder. Mener jeg fortsatt har mye å bidra med. Er en god lagspiller og ønsker å gjøre det jeg kan for å få gjennomført høyrepolitikk.
Fylkespolitikken er ikke kommunepolitikk. Jeg har et stort fokus på hele fylket og har litt allergi mot folkevalgte som snakker kun for sin kommune/region. Jeg setter fylkeskommunen først og har trivdes godt.
Denne perioden sitter jeg i kontrollutvalget i fylket, men har veldig lyst å kunne fortsette i et fagutvalg/fylkestinget.
Jeg stiller ikke til valg med en enkelt valgkampsak eller politikkområde, men tror jeg fylle flere ulike fagutvalg. Har en fortid fra samferdselsutvalg, opplæringsutvalg og også en periode i fylkesutvalget.
Jeg mener styrken min er å se helheten og løfte blikket.
Hvilken utdannelse og arbeidserfaring har du?
Lærerutdannet med master i skoleledelse
Har arbeidet i skolesektoren siden 2002 og vært skoleleder siden 2008.
Hvilken politisk erfaring har du?
Har sittet i bystyret i Sandnes i tre perioder fra 2007 inkludert fagutvalg
Vært med i fylkespolitikken siden 2007, vært to perioder i samferdsel, en i opplæring og i fylkesutvalget en periode.
Siste periode sitter jeg i kontrollutvalget i fylket.
Har du noen politiske hjertesaker?
Levende opptatt av å skape en god skole med høy grad av gjennomføring. Ønsker at alle elever skal få realisert sitt potensial gjennom et helhetlig opplæringsløp. Ønsker å skape en skole med høy kvalitet, både gjennom læringsresultater, men også god trivsel blant ansatte og gode og funksjonelle skolebygg.
Svært opptatt av å se helheten i servicetilbud som blir gitt med fokus på god og sunn drift.
Gode samferdselsløsninger er også en hjertesak. Har kjempet mye for at kollektiv skal få en høyere status. Vil gjerne være med å videreutvikle samferdselstilbudet videre for alle trafikantgrupper.
Utvikle hele Rogaland gjennom å være en representant for hele Rogaland er viktig for meg.