Høyres bystyrekandidater er klare: – Dette er vinnerlaget i 2023

Kristiansand Høyres nominasjonsmøte har vedtatt valglisten for kommunevalget i 2023. På listen finner vi både nye og kjente navn som er klare for å innta bystyresalen.

De 25 øverste kandidatene på Høyres valgliste i Kristiansand. (Foto: Josva Severinsen)

Tirsdag kveld samlet medlemmene i Kristiansand Høyre seg for å vedta valglisten Høyre går til valg på i 2023. Det var svært godt oppmøte på nominasjonsmøtet, og stemningen bar preg av gode målinger og iver etter valgseier i 2023.

Allerede nominerte ordførerkandidat Mathias Bernander holdt sin tale til medlemmene etter hele listen var valgt.

– Endelig er laget på plass! Dette er vinnerlaget i 2023, sa Bernander.

Med seg som toppkandidater får Mathias med seg Norunn Benestad som 2. kandidat, Nicolai Østeby som 3. kandidat, Grethe Alver som 4. kandidat og Amalie Gunnufsen som 5. kandidat.

Kristiansand Høyres toppkandidater. (Foto: Josva Severinsen)

Blant de øverste kandidatene finner du både nye og kjente fjes fra Høyre. Listen nominasjonsmøtet til slutt vedtok kan du lese nederst i saken.

– Vi vil mer for Kristiansand

Ordførerkandidaten var også tydelig på hvilket ansvar som nå hviler på partiet i året som kommer.

– Vi vil mer for Kristiansand enn det politiske kaoset og stillstanden som har preget kommunen de siste årene. Høyre skal sørge for ansvarlig styring og en tydelig retning for byen dersom velgerne gir oss tillit, fortalte han.

Blant sakene han løftet var styrking av laget rundt eleven i kristiansandskolen, kutt i utslipp og ikke utvikling, tilrettelegging for næringsliv og nye jobber, samt styrking av fritidstilbud for barn og unge.

Endelig liste

Nominasjonsmøtet vedtok følgende valgliste for kommunevalget i Kristiansand for perioden 2023 – 2027 (fet tekst = forhåndskumulert):

RangeringNavnFødtBydel
 Valgt under tidlignominasjonsmøtet 14.06.22:  
1Mathias Bernander1989Søm
 Valgt under nominasjonsmøtet 08.11.22  
2Norunn T Benestad1956Vågsbygd
3Nicolai Østeby2003Flekkerøy
4Grethe Alver1982Søgne
5Amalie Gunnufsen1996Lund
6Kjetil Aasen1966Songdalen
7Merethe Gulbrandsen Tholin1975Lund
8Arve Stokkelien1971Lund
9Mette Roth1954Tveit
10Ismail Mahammed1995Lund
11Ingrid Mæhre1968Lund
12Odd Nordmo1956Kvadraturen
13Erle Wright Severinsen1984Søgne
14Vegard Launes1992Vågsbygd
15Kristin Tallaksen2005Lund
16Elisabeth Slotte1992Songdalen
17Anita Dietrichson1954Lund
18Irene Ones1985Randesund
19Hans Erik Fiskvik1987Lund
20Tom Løchen1963Søgne
21Gordon Fuglestad1957Lund
22Randi Røinaas Lomeland1978Lund
23Thea Ahmed Ommundsen2004Hellemyr
24Tor Utsogn1974Søgne
25Karim Abdellaoui1999Lund
26Trygve Sele1984Søm
27Anne Christin Høyem1959Søgne
28Jonas Dahl Spiris1988Vågsbygd
29Raymond Larsen1978Lund
30Tobias Solberg2002Kvadraturen
31Helge Reisvoll1947Søgne
32Hedda Løvland1963Hånes
33Mentor Rashica1984Vågsbygd
34Randi Haukom1954Lund
35Øystein Hjorthaug1973Lund
36Nina Skiftenes1971Grim
37Geir Ramsland1977Hellemyr
38Heidur Lilja Sigurdardottir1987Kvadraturen
39Lasse Buvarp1966Søm
40Renate Stensland1980Songdalen
41Cornelius Jakhelln1977Kongsgård II
42Kristine Løite-Blom1984Søgne
43Dag Ottosen1973Grim
44Line Skafsgaard Røren1988Songdalen
45Lena Juel1971Tveit
46Johan Pettersen1970Vågsbygd
47Torill Neset1960Justvik
48Vegard Bø Bahus1971Gimlekollen
49Inger Hilde Schultz-Haudt1966Randesund
50Hege Ruud1984Lund
51Sindre Hellvik1980Vågsbygd
52Elin Viken1961Grim
53Tom Opsahl Svensen1959Søm
54Astrid Johanne Bekkenes1947Lund
55Roy Hoel1953Kvadraturen
56Per Kåre Selle1954Dvergsnes