Innkalling: Melhus Høyres prøvenominasjon til fylkestingsvalget 2027
Hvem skal representere Trøndelag Høyre på fylkestinget?

Alle medlemmer er med dette invitert til medlemsmøte i Melhus Høyre, med prøvenominasjon for fylkestingsvalget 2027 og valg av delegater til nominasjonsmøtet.
Samme kveld gjennomføres også nominasjonsmøte 1 med valg av ordførerkandidat. Egen innkalling til det møtet kommer i morgen.
I tillegg vil det bli en innledning om aktuelle politiske saker fra fylkesvaraordfører Pål Sæther Eiden, som også er hovedutvalgsleder for samferdsel.
- Tid: tirsdag 18. august kl. 19:00
- Sted: Melhus rådhus (på samme møterom som nominasjonsmøtet samme kveld, informasjon om møterom sendes ut med innkallingen til nominasjonsmøtet)
Det er nå ett år igjen til neste fylkestingsvalg og tiden er inne for å velge kandidatene som skal stille til valg for Høyre i Trøndelag. Melhus Høyre skal lage sitt forslag til ny fylkestingsliste, som sendes inn til fylkets nominasjonskomité, som igjen utarbeider det endelige listeforslaget til nominasjonsmøtet i Trøndelag Høyre. Trøndelag Høyres nominasjonskomité ledes av Renate Trøan Bjørshol. Les mer om prosessen her.
Prøvenominasjonsmøtet skal derfor rangere en liste på inntil 65 kandidater og velge 7 utsendinger (samt vara) til Trøndelag Høyres nominasjonsmøte 25. oktober 2026. (Vi vil be om at styret gis fullmakt til å supplere varalisten ved behov.)
Vedlagt følger en alfabetisk liste over 100 kandidater som er spilt inn og som har stilt seg valgvillige til Høyre sin liste til fylkestingsvalget i Trøndelag. Listen er også tilgjengelig her.
Alle medlemmer har vært invitert til å foreslå navn til den alfabetiske listen. Den har deretter vært behandlet i nominasjonskomiteen og sekretariatet har kontrollert om de som ble foreslått ønsker å være med i prosessen. Prøvenominasjonsmøtet bestemmer hvor mange man ønsker å rangere og om man vil legge til nye navn. Styret vil legge fram et forslag til liste, senest i møtet, som behandlingen kan ta utgangspunkt i.
Alle medlemmer i Melhus Høyre har mulighet til å delta på møtet, fremme forslag og stemme på listen. For å ha stemmerett på møtet, må man ha vært medlem i minst fire uker før møtedato og ha betalt medlemskontingent senest ved møtestart.
Saksliste
- Sak 1: Prøvenominasjon for fylkestingsvalget 2027
- Sak 2: Utsendinger til nominasjonsmøte 25. oktober 2026
- 7 delegater samt vara.
- Styret ber om fullmakt til å supplere varalisten ved forfall.
- Eventuelt
Nå har du en unik mulighet til å påvirke hvilke kandidater som skal stå på Høyres liste til fylkestingsvalget – utnytt den muligheten!
Vel møtt!
Hilsen Melhus Høyre