Beate Bø Nilsen på topp

Nominasjonskomitéens forslag til fylkestingsliste for Nordland Høyre for kommende valgperiode 2019 til 2023.

- Nominasjonskomiteen har mange navn vi skulle hatt høyere opp, men ingen vi kan flytte ned. Vi er heldige i Nordland Høyre som har så mange dyktige folk. Nominasjonskomiteen har lagt vekt på kompetanse, erfaring, geografi, kjønn og alder. Nordland Høyres forslag til valgliste er et sterkt lag for å gjøre tidenes valg i Nordland mener nominasjonskomiteens leder Christine Trones.

For ytterligere spørsmål eller kommentarer kan dere kontakte leder av nominasjonskomiteen Christine Trones på telefon: 47679230, eller epost: Christine.Trones@hemnes.kommune.no.


Nominasjonskomiteens innstilling:

Nr.

Navn

Kommune

Fødselsår

1.

Beate Bø Nilsen

Sortland

1965

2.

Joakim Sennesvik

Bodø

1992

3.

Anita Lill Solli

Rana

1965

4.

Jim Simonsen Jenssen

UH

1995

5.

Marianne Dobak Kvensjø

Narvik

1980

6.

Stian Hiis Bergh

Bodø

1984

7.

Stig Tore Skogsholm

Alstahaug

1977

8.

Grete Ellingsen

Sortland

1976

9.

Ole Bøhlerengen

Saltdal

1972

10.

Elizabeth Åsjord Sire

Vågan

1995

11.

Odd Langvatn

Vefsn

1963

12.

Anita Jonhill Elin Hegstad Marthinussen

Lødingen

1961

13.

Lars Filip Paulsen

Hamarøy

1979

14.

Bodil Irene Bjørnaali Brattli

Bodø

1957

15.

Johan Arne Warholm

Brønnøy

1953

16.

Dina Solbakken,

Vestvågøy

2000

17.

Jørgen Thommesen Fjørtoft

Bodø

1992

18.

Solveig Aune-Fjelldal

Vefsn

1965

19.

Eivind Holst

Vågan

1970

20.

Walter Pedersen

Gildeskål

1958

21.

Jarl Stian Johansson

Rana

1971

22.

Trine Remman

Narvik

1980

23.

Trine Bjarmann-Simonsen

Bodø

1989

24.

Lena Arntzen

Hadsel

1976

25.

Hans Petter Horsgaard

Bodø

1973

26.

Jan-Folke Sandnes

Hamarøy

1956

27.

Rune Andre Moe

Brønnøy

1975

28.

Pernille Kajander Frydendal Olaussen

Narvik

1998

29.

Daniel Skjevik-Aasberg

Ballangen

1994

30.

Kjell Arne Sahl

Meløy

1953

31.

Siv Anita Brekke

Fauske

1965

32.

Thomas Abildgaard Lehre

Alstahaug

1982

33.

Morten Remman

Narvik

1973

34.

Chris Eirik Haugli

Hemnes

1979

35.

Marius Hansen

Bodø

1986

36.

Kathrine Laukholm

Brønnøy

1961

37.

Bente Anita Kristiansen Solås

Vestvågøy

1965

38.

Lise Rånes

Bodø

1981

39.

Johann Martin Krüger

Vestvågøy

1998

40.

Mari Præsteng

Rana

1973

41.

Agnete Tjærandsen

Bodø

1932

42.

Jørn Inge Clausen

Vefsn

1962

43.

Ann Cathrin Stafseth

Sortland

1981

44.

Kine Helèn Oldervik

Gildeskål

1984

45.

Egil Trones Christiansen

Hemnes

1999

46.

Børge Larsen

Vågan

1964

47.

Mette Bjørnvik

Meløy

1969

48.

Petter Bjørnli

Bindal

1965

49.

Bodil Johansen Holmen

Rødøy

1954