Forslag til innstilling fra nominasjonskomiteen

Leder i Bergen Høyres nominasjonskomité, Monica Mæland, presenterte komiteens forslag til innstilling på en pressekonferanse på Statsråden Bar i dag.

Forslag til innstilling sendes til bydelsforeninger og sideforeninger i Bergen 11. september, med svarfrist 25. september. Nominasjonskomiteen sender da ut endelig innstilling innen 6. oktober.  Bergen Høyres nominasjonsmøte avholdes 20. oktober.


Forslag til bystyreliste kommunevalg Bergen Høyre 2019-2023

Fødselsår

Alder

1.

Harald V. Hove

Årstad

Byrådslederkandidat

M

1983

35

2.

Hilde Onarheim

Fana

Ordførerkandidat

K

1955

63

3.

Marte Leirvåg

Fyllingsdalen

K

1990

28

4.

Eivind H. Hermansen

Fana

M

1965

53

5.

Tobias Strandskog

Bergenhus

Ungdomskandidat

M

1993

25

6.

Henning Warloe

Bergenhus

M

1961

57

7.

Charlotte Spurkeland

Bergenhus

K

1987

31

8.

Lise Ramsøy

Åsane

K

1956

61

9.

Eivind Nævdal-Bolstad

Bergenhus

M

1987

31

10.

Chris J. K. Rødland

Fyllingsdalen

M

1993

25

11.

Renate Hjortland

Ytrebygda

K

1967

51

12.

Janne Gro Rasmussen

Arna

K

1963

55

13.

Didrik Fasmer

Laksevåg

M

1963

54

14.

Geir Kaland

Bergenhus

M

1958

60

15.

Anette Dybvik

Fana

K

1991

27

16.

Vasan Singaravel

Årstad

M

1977

41

17.

Anette Strand

Fana

K

1979

39

18.

Tora Kildehaug

Fana

K

2000

18

19.

John Helge Gullaksen

Åsane

M

1967

50

20.

Carl Chr. Solberg

Bergenhus

M

1993

24

21.

Lise Wergeland Strømmen

Ytrebygda

K

1958

60

22.

Anne Øen

Åsane

K

1967

50

23.

Sigurd Hille

Bergenhus

M

1950

68

24.

Daniel Mekki

Bergenhus

M

1981

37

25.

Lars Alsaker

Fana

M

1971

47

26.

Sara Økland

Bergenhus

K

1994

23

27.

Arnt Morten Skrei

Fyllingsdalen

M

1976

41

28.

Wenche Hystad

Årstad

K

1953

65

29.

Kjersti Pettersen

Fyllingsdalen

K

1967

51

30.

Rolf Nøstdahl

Ytrebygda

M

1960

     58

31.

Tor Frithjof W. Larsen

Fana

M

1971

47

32.

Tore Nepstad

Fana

M

1951

67

33.

Emma Erlandsen

Bergenhus

K

1998

20

34.

Frank Mohn

Fana

M

1968

49

35.

Mary Seljevoll

Åsane

K

1959

59

36.

Morten Fredriksen

Bergenhus

M

1956

61

37.

Mille Christensen

Bergenhus

K

1997

21

38.

Stein Seim

Ytrebygda

M

1965

53

39.

Caroline Taule

Ytrebygda

K

1987

31

40.

Fabian E. Stang

Bergenhus

M

1982

35

41.

Johanne Nesbø

Fana

K

1998

19

42.

Erik Abrahamsen

Laksevåg

M

1952

66

43.

Juliet Balgobin

Bergenhus

K

1965

53

44.

Inge Andre Utåker

Laksevåg

M

1963

55

45.

Helen Hovland

Bergenhus

K

1950

68

46.

Jacob Mæhle

Bergenhus

M

1993

25

47.

Ingrid Louise Storebø

Fana

K

1999

19

48.

Karl Eidesund

Laksvåg

M

1950

68

49.

Anne Merete Ask

Fyllingsdalen

K

1966

52

50.

Egil Herman Sjursen

Årstad

M

1957

60

51.

Madelaine Jensen

Bergenhus

K

1996

22

52.

Jan Brøgger

Årstad

M

1974

43

53.

Inger-Lise Schmidt Arnesen

Fana

K

1956

61

54.

Jørn Sagen

Bergenhus

M

1970

48

55.

Irene Ludvigsen Husa

Fana

K

1968

49

56.

Lars Mæhle

Bergenhus

M

1996

22

57.

Marit Solberg

Bergenhus

K

1956

61

58.

Jørgen Eriksson

Arna

M

1979

39

59.

Rebekka Stensbø

Bergenhus

K

1998

20

60.

Bjørn Østbø

Åsane

M

1964

54

61.

Torunn Turøy

Åsane

K

1965

52

62.

Ørnulf Samdal

Fana

M

1967

51

63.

Xcenia Cappelen

Bergenhus

K

1997

21

64.

Espen Vaage

Åsane

M

1995

23

65.

Siren Amundsen

Laksevåg

K

1964

54

66.

Bjørn Solberg

Ytrebygda

M

1978

40

67.

Bjørn Loe Nyhuus

Bergenhus

M

1960

58

68.

Sivert Rannestad

Årstad

M

1998

20

69.

Knut Vindenes

Fana

M

1970

48

70.

Rolf L. Johansen

Bergenhus

M

1946

72

71.

Inger Sjong

Fana

K

1934

83

72.

Inger Lise Skarstein

Bergenhus

K

1937

81

73.

Herman Friele

Ytrebygda

M

1943

75